WordPress Admin Panel Şifre Kırma

wordpress sifre kirmaBir diğer şifre kırma yazısıyla daha sizlerle beraberiz. Bugün işleyeceğimiz şifre kırma tekniklerine konu olan sistem WordPress. Öncelikle WordPress’in ne olduğunu tanımlayalım ve devamında şifre kırma teknikleriyle ilgili bir takım yöntemler verelim. WordPress; web siteleri oluşturmanızı sağlayan, hiçbir kod bilginiz olmasa da son derece profesyonel işlere girebilmenize olanak veren başarılı bir blog scripti. Şu an internet dünyasında gördüğünüz web sitelerin %30’u WordPress ile oluşturulmuş durumda. Haliyle WordPress admin panel şifre kırma işlemleri de insanlar tarafından merak ediliyor.

Bu konuya girmeden önce anlatmam gereken birkaç önemli nokta var. Bilmelisiniz ki WordPress için şifre kırma yöntemlerinin birçoğu script ile ilgili değil aksine phpmyadmin ya da host sistemleriyle ilgili. Zaten WordPress dünya çapında ün yapmış önemli scriptlerden birisi olduğu için doğal bir açık beklemek çok zor. Ayrıca böyle bir açık varsa bile kimse bu açığı anlatmaz çünkü bu açığın var olduğuna dair duyumlar yayılırsa WordPress’in bu açıkları kapatacağı bilinir. Şimdi WordPress şifre kırma işlemi nasıl ve yollarla yapılır onu inceleyelim.

Phpmyadmin’e giderek SQL tablolarında User’da kendinizi bulun ve password kısmını düzenleyin. Kaydederken Sol kısımdaki kutucuğu MD5 olarak işaretledikten sonra kayıt edin.

WordPress Admin Panel Şifre Kırma

• Bu işi yapmanın ilk yolu kesinlikle host içerisinde ki herhangi bir web sitesine sızıp buradan diğer web sitelerin admin paneline girmektir. Aslında bunu yapmak için çok olağanüstü bir yazılım bilgisi gerekmez. Bu çok basit hazır yazılımlar sayesinde yapılır. Peki bunu nasıl engelleyebiliriz? Aslında çözümü çok basit. Sağlam bir host firmasıyla çalışırsanız bu gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz ciddi anlamda azalır. İyi host firmaları bu tip durumlara karşı hazırlıklıdır ve her türlü duruma karşı önlemler alırlar. Bu sebeple herhangi bir yolla WordPress admin şifresi kırma gibi durumlarla karşılaşamazsınız.

• Bir diğer yol ise şifre denemeleridir. Otomatik şifre denemesi yapan bazı programlar sayesinde admin panelinde her türlü şifre denenir ve sonuçta şifre kırılır. Genelde bu tip denemeler başarılı olur ancak zaman ister. Bu gibi durumlardan sakınmanın en iyi yolu kesinlikle captcha uygulamaları kullanmaktır. Bu tip uygulamalarla botların şifre denemesi yapmasını engellersiniz.

iPhone Ekran Şifresi Kırma Nasıl Yapılır?


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Diş Teli Fiyatları…