Windows XP Şifre Kırma

Windows XP her ne kadar günümüzde biraz eskimiş olsa da hala kullanmaya devam eden büyük bir kesim var ve bu kesim Windows XP’den vazgeçmeye pek niyetli değiller gibi görünüyor. Aslına bakarsanız bu bir alışkanlık haline gelmiş durumda ve insanlar Windows XP’ye dair tüm güncellemeler kapatılmış olsa da hala XP için ısrar ediyorlar. Tabi XP ile ilgili azıcık bilgisi olan herkes bilir ki Windows XP gerçekten de kaliteli ve güvenli bir yapıya sahipti. Bu güvenli yapının bir ürünü olan parola sistemini kullanırken bazen kullanıcılar şifrelerini unutabiliyorlar ve bilgisayar tamamen kullanılmaz hale geliyor. İşte bunun sonucunda insanlar Windows XP şifre kırma işleminin nasıl yapıldığına dair aramalara başlıyorlar. Bizlerde size genel hatlarıyla bu işlemle ilgili bilgiler aktaracağız.

 

Windows XP Şifre Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows XP cihazlarında koyduğunuz parolayı eğer hatırlamıyorsanız aslında yapabileceğiniz tek şey cihazınıza format atmak. Bu durum her ne kadar verilerinizi de silecek olsa da maalesef gerçekçi tek çözüm bu. Biraz araştırmayla Windows XP şifre kırma işlemiyle ilgili programlar vs. göreceksiniz. Ancak bunların çoğu gerçekçi çözümler değil ve muhtemelen işinize yaramayacak. İşinize yarayacak bir çözüm bulsanız bile emin olun saatlerce bununla uğraşmanız gerekecek. Bu sebeple en temel çözüm kesinlikle format atmaktır.

Format atma işlemi Windows XP’de diğer cihazlara göre biraz daha zor. Bu sebeple bilgisayardan anlayan birinden yardım alabilirsiniz. Ancak internet üzerinden bazı videolar izleyerek de format atmayı öğrenebilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle bir adet Windows XP format cd’si gerekiyor. Eğer yoksa da yine internet üzerinden sahte Windows XP indirebilirsiniz tabi bunun ne kadar etik olduğu da tartışılır. Windows XP şifre kırma işlemi gerçekleştirildikten sonra cihazınızın içindeki tüm veriler silinecek ve ilk aldığınızdaki haline dönecektir. Böylece şifre sorunu da çözülecektir. Dediğimiz gibi bu işlem sonucunda her ne kadar verilerinizi kaybetmiş olsanız da en azından bilgisayarınıza kavuşmuş olacaksınız. Ayrıca format atmak yerine bilgisayarınıza başka bir işletim sistemi kurarak da şifreden kurtulabilirsiniz.

Rate this post

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Windows 7 Şifre…