Wifi Şifre Kırma

WİFİ ŞİFRESİ NASIL ÖĞRENİLİR
– WİFİ NASIL KIRILIR? –

Wifi modemlerin kullanıcı ile aralarındaki bağlantıyı kurarken kısaca Wi-Fi denilen Wireless bağlantısı ile geniş alan ağını yani interneti aktarır. Bu bağlantının izinsiz kullanımını engellemek içinde şifreler koyulmuştur. Bu şifreler yıllar boyunca farklı metotlarla denendi ve günümüze kadar çok daha geliştirildi. WPA PSK türü modem türlerinin ve bunu koruyan modem yazılımları bir çok Wifi şifre kırma devre dışı bırakmıştır.

Yani çoğu şifre kombinasyonu denediği için bazen günler sürebiliyordu ama artık modem fazla bağlantı anladığı zaman kendisini güvenli moda alarak Firewall açıyor. Haliyle yaklaşık 1 2 dakika sonra modem kırılamaz oluyor.

Bunun için bir kaç programı gözden geçirelim ve artı eksileri ile inceleyelim. Bir birinden farklı yöntemlerle modemlere bağlanmaya çalışan bu programlar ile çevrenizdeki modemleri test edebilir kırmaya çalışabilirsiniz.  Programlar güncellik durumuna göre çalışmaktadır. Takipte kalarak hata ve sorunların çözümlerini inceleyiniz.

. . .

. . .

En İyi Modem Şifresi Nasıl Belirlenir?

Son yıllarda tercih edilen ve bizimde en çok desteğini verdiğimiz programdır. Bu Wifi şifre bulucu program diğerlerinin aksine daha çok modem açıklarını hedef almaktadır. Günümüzdeki bir çok wifi modemde bulunan WPS pin özelliğinde küçük bir açığı kendince bir çözümle buluşturmuştur ve neredeyse %40 oranında bir Wifi şifre kırma olanağı sunmaktadır. Tek ihtiyacınız olan çevrenizde WPS pin özelliği olan bir kaç modem olması en azından birinden sonuç alabilirsiniz. Kurulum ve kullanım hakkında bilgi sahibi olamanız için aşağıdaki anlatım videosunu izleyebilirsiniz.

. . . 

Modemin Şifresini Öğrenmek – Wifi Şifre Kırma Suç mudur?

Kablosuz teknolojisi kötü niyetli insanların elinde çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bunun için bazı güvenlik önlemleri alınır. Eğer bir şifre kırmak istiyorsanız, ilk önce onun nasıl korunduğunu öğrenmeniz gerekir.

Başka ne gibi şeyler hakkında şifre kırma bilgisi almak istersin?

Wifi modemler internetin ilk zamanlarından beridir aramızda değil, eskiler çok daha iyi bilir Dial-Up denilen bir bağlantı çeşidi varmış bağlanmak nasip olmadı ama hikmetini çok duyduk tabiki saçma sapan baş ağrıtan bir sesle internete bağlanıldığı söylenirdi. Tabiki yine telefon üzerinden ama internete bağlandığınız zamanlarda telefon kullanma şansınız pek yok, Telefon çaldığı zaman internet gidiyor diyorlar. Neyseki artık öyle sorunlarımız yok, artık her şey daha basit ve kablosuz ağ teknolojisi gelişti hiç birimiz bir yere sabit değiliz. Wifi şifresi kırma’da bu bağlantıları 3. şahıs kişilerden korumak için koyulmuş modem ve kullanıcı arasındaki bağlantıyı korumak için geliştirilmiş bir sistem. Tabiki bununda kötü niyetli kullanıcıları var. Onlar sizlersiniz, bizleriz veya benim. Onlar yine insanlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
3 Mayıs 2019


Avatar
ڧ ZLine »
“Ben büyük bir denizde, su damlasıyım.”

Bir cevap yazın

Buraya 13 kez yorum yapılmış “Wifi Şifre Kırma

  1. Artık herkes evine internet bağlatması gerekli, başakalarının internetlerini izinsiz şekilde kullanarak insanlar büyük bir suç işlediğinin farkında değil. Tamam wifi kırma teknolojik bir ilerleme ve kendini geliştirme olabilir ama bu sadece eğitim olarak görülmesinden yanayım. Dumpper bir çok wifi şifresini kırdı ve insanlar internet almak zorunda kalmıyor artık bunun önüne geçilmesi gerekli.

  2. Android telefonlarda çalışıyormu yada kullanabileceğim uygulama varmı bir çok program denedim ama wifi kırmayı başaramadım öğrenciyiz çok lazım oluyor faturaları ödeyemedik kapatacaklar yakında bir yardımcı oluversen

  3. Çok teşekkür ederim efendim. Dosyadan biraz korktum lakin bu devirde virüs çok geziyor. Her dosyanızı virustotalde tarattım kusuruma bakmayın. Daha wps li ağ bulamadım ama yine de teşekkür ediyorum 🙂 .

  4. Abi yhe bu dumpper nasıl bir programdır bütün modemleri çatır çatır kırıyor inanamıyorum bunu bir insan evladımı yaptı nasıl yaptı insanların teknolojisi bu kadar geliştimi? Bence uzaylılar yapıp bize hediye etmişlerdir yıllar önce mısır piramitlerini yapıp anunakiler gibi hala aramızdalar ve bize sürekli bir şeyler öğretmeye çalışıyorlar. Bizimde tabiki ihiyacımız var sığır gibi gelmişiz anca siyaset konuşuyoruz dünyaya. Yanlış bence çok yanlış, biraz bilime insanlığa ve hoşgörüye önem vermeliyiz. Tabiki ama wifi şifre kırmak da önemli bir şey. Wifi şifrelerini kırmazsak nasıl bedava internet sahibi olabiliriz. Bedava internetimiz olmazsa internetin gücünden yararlanamayız falan filan. Yani iyidir wifi kırın. Kırmak güzeldir.

    1. Evet bilgisayarda yüklü olmadığı zamanlarda o hatayı verir. Buradan programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra hata düzelecektir.