VPN Nedir? VPN Nasıl Kullanılır?

VPN Nedir?

Kendi internetiniz ile bir KÖPRÜ İNTERNET HATTINA bağlanmaktır. Bu köprü internet normal yasaklı olan siteleriniz, erişim takibi veya engeli olan siteleri ziyaret etmenizi sağlamaktadır. Türkiyede genellikle Twitter Girme Programı olarak kullanılan vpn’ler ülkemizdeki popülerliğini bu şekilde zirveye taşımıştır. Bazı film sitelerine girişlerde vs ile de kullanılan VPN’ler farklı ip adresleri kullanarak yurtdışından bağlanıyormuş gibi siteleri ziyaret etmektedir. Bu nedenle takibi çok çok zordur.

. . .

VPN ile güvenli internet kullanmak mümkün mü? Bu bir çok kişiye göre daha özgür ve daha gizli bir kullanım olduğu için tercih edilmektedir. Ama kişisel düşüncemiz olarak kesinlikle uzun kullanımlar ve online alışverişler önerilmemektedir.

Başka bir internet dünyasına, özellikle birilerinin yönetiminden kurtulmak isterken başkalarının yönetimindeki başka bir ağa bağlanmaktasınız. Bu ne kadar güvenli olabilir?

. . .

VPN Programları Nelerdir?

Genellikle tarayıcı üzerinde bulunan entegre proxy vpn’ler tercih edilmektedir. Özellikle twitter’a girmek için kullanılan VPN olarak tercih edilen ZenMate VPN olmuştur. Kullanımı diğerlerine göre daha basit olan ve kısmi ücretsiz olan bu eklenti herkes tarafından kolaylıkla temin edilebilmektedir.

  • ZenMate VPN Kurulumu ve Kullanımı

Öncelikle tarayıcı olarak Chrome kullanmanızı öneriyoruz. Sonrasında ZenMate VPN  Bu linkten eklentiyi tarayıcınıza ekliyorsunuz ve eklentiyi aktif ettikten sonra vpn köprüsüne girmiş oluyorsunuz.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Windows Açılış Şifresi…