Silinen Mesajları Geri Getirme

Çoğumuzun sıkıntısı çok çektiğimiz bir konu olan silinen mesajlarımızı geri getirmek ve bunları nasıl getireceğimizi bilememek oldukça can sıkıcı bir durum olmaya devam ediyor. İnternetten uzun uzun yaptığımız aramalar bunların sonuçsuz kalması indirdiğimiz bir sürü programın sonuçsuz kalması bizi iyice iğreti eden ama sürekli uğraştığımız bu durumun çözümü konusunda hala doğru düzgün akıllıca atılımlar yapılmış gibi gözükmüyor. Milyonlarca kullanıcısı olan bir sürü teknoloji devi olan şirketler bile bu konularda adım atabilmiş değil bu kadar kullanıcının ortak derdi olan silinen mesajları geri getirme  gibi bir şey üzerinde yaptıkları işlemler aldıkları önlemler kimi zaman boşa olmaktan yetersiz kalmaktan başka bir işe yaramıyor gibi gözüküyor.

Bu yapılan atılımların bu kadar başarısız olmasının belli başlı sebepleri arasında gösterebileceğimiz bazı şeyler tam olarak kullanıcıların isteklerine hitap etmemesi olabilir. Kullanıcılar genellikle mesajlarını sildikten uzun zaman sonra bile ulaşmayı amaçlıyorlar. Bunun şu anlık mümkün olmaması gibi bir durum söz konusu gözüküyor. Çünkü yedekleme backup bu tarz bilgileri sunucuda tutmak oldukça masraflı vede güvenlik açısından firmaları zorlayacak bir durum olmaktan öte geçemeyebilir. Gizliliğe önem veren Whatsapp kullanıcılarının bilgilerini mesajlarını korumakta bu kadar ciddi ve kararlı iken bu bilgileri uzun süre serverlarında tutmak bu büyük firma için akıllıca bir çözüm olacağı büyük bir muamma gibi gözüküyor. Hemde  yeni çıkardığı whatsapp mesaj silme özelliği ile insanların sohbetleri mesajlarını herkesten sil ve sadece benden sil gibi oldukça işe yarayan bir dizi yeni özelliğe başvurduğu göz önüne alınırsa bu silinen mesajları geri getirmek için uğraşabileceği biraz zor ihtimal gibi gözüküyor.

Whatsapp silinen mesajları geri getirme

İnsanların en çok merak ettiği şey android telefon herkesin telefonunda bulunan bu uygulamayı geliştirme konusunda nasıl adımlar atacağıydı whatsapp gündemi oldukça meşgul eden kimi haber sitelerin vazgeçilmezi olan bir haberlere karşımıza çıktı. Yaptığı atılımların her yeni çıkardığı teknolojinin oldukça fazla ses getirdiğini düşünürsek whatsapp yeni duyurduğu bu yeni silinen mesajları geri getirebileceğini iddia ettiği özelliği ile oldukça fazla gündem olarak bizleri yine umutlandırdı.

5/5 - (1 vote)

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
iPhone 6S Ekran…