Oto Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Otomobiller günümüzün vazgeçilmez ulaşım araçlarından birisi olmuştur. Her ne kadar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi gelişmiş kalabalık şehirlerde toplu taşıma oranı yüksek olsada kişisel araç sahibi olma oranıda çok fazladır. Zaten trafikten fark edilir ne kadar fazla olduğu. Bir çok kişi otomobillerini araç olarak görürken bir çok kişi içinde tutkudur. Onlar arabalarını deli gibi severler, hiç bir şey olmasın isterler ama genellikle olur.

Sanayi yoluna çıkmamış araba görmek çok azdır onun için, genellikle en hassas parçaları camlardır. Yolda giderken taş değse çatlarlar ve değişmesi gerekir. Peki bu oto cam değişimi nasıl bir şeydir?

. . .

Arabaların marka modellerine göre değişen cam fiyatları ile otomobil sahiplerinin korkulu rüyaları diyebiliriz oto camlar için. Zahmetli bir iş olması nedeniyle işçilik ücreti ağır basan camları değiştirmeme gibi bir şansınızda olmuyor maalesef.

Daha büyük hasarlar veya kazalar yaşamak mümkün oluyor. En basitinden, çatlamış bir camla biraz idare etme düşünceniz var ve devam ediyorsunuz. Yolunuzda çok sağlıklı şekilde ilerlerken birden cam kırılıyor ve patlıyor. Size gelme ihtimali ve vereceği hasarı risk alamazsınız.

Oto cam Değişim Fiyatları

Marka ve modellerine göre büyük değişiklik göstermektedir bunun ortalama bir fiyat vermesi çok zor bu nedenle. 400 TL ile başlayıp 1000 lira civarında genel standart model camlar bulabilirsiniz. Yüksek modelli ve az bulunan cam stokları bu fiyatı kat ve kat arttırmaktadır.

Ucuz otomobil camı değiştirmek isteyenlerin bulduğu çözümlerden biriside yurtdışı yedek parça ürünü veya çıkma oto cam taktırmaktır. Genellikle yan kapı camları ve arka camlar çıkma cam satan kişilerde bulunmaktadır. Kaza sonucu genellikle ön cam kırıldığı için ucuz oto ön cam bulmak yada ikinci el şeklinde bulmak gerçekten zordur.

. . .

Peki Oto Cam Nasıl Değiştirilir?

Camın tamamen çıkarılarak bulunduğu zeminin temizlenmesi gerekmektedir. Genellikle yağmur karşılayan bir yer olduğu için kısmi çekilde paslanmalar olmaktadır. Bu paslanmalar yeni camın sabitlenmesine sorun yaşatacağı için zımparalanarak alınmaktadır. Oto cam değişimi temellerinde kısaca eskisi çıkarılır. Tamamen temizlenir ve yenisi yakılır. Belirli bir süre sabitlenmesi için beklenir. Daha detaylı bilgi ve anlamak için otomobil camı değişim videosunu izleyebilirsiniz…

. . .

 


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Hayata yeniden başlamak.