Gmail Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Gmail, Google tarafından oluşturulmuş olan ve genel amacı mail postalama işlemlerine aracılık etmek olan bir Google servisi. Bu Google servisi ciddi anlamda her geçen gün büyüyor ve insanlar tarafından ilgi görmeye başlıyor. Zaten Google servislerini kullanabilmek adına bir adet Gmail hesabına ihtiyacınız olduğu için ister istemez bir hesabınız oluyor. Sadece Youtube kullanmak için bile Gmail şart aslına bakarsanız. Google bu bağlantıyı tüm servislerini kullanmamız için inşa etmiş. Yani Google Fotoğraflar bölümüne de bu şifreyle, Drive bölümüne de bu şifreyle giriyoruz. Şifrelerimiz tamamında aynı olunca sadece birinin şifresi ele geçirilirse tüm her şeyimiz açığa çıkmış oluyor. Bunların içine yedek dosyalardan, aile resimlerine kadar her şeyi katabiliriz. Bu durumların yaşanmaması için tabi ki bazı önlemler alınmalı. Biz bu önlemlere Gmail Şifre Güvenliği adını veriyoruz. Bu önlemlere dikkat etmediğiniz takdirde gerçekten başınız ağrıyabiliyor. Google her ne kadar hesabınıza farklı konumlardan giriş yapıldığında size bilgi verse dahi bu aslında pek bir şeyi değiştirmiyor. Çünkü sizin haberiniz olmadan önce başkaları şifrenizi kullanmış ve hesaplarınıza erişmiş olabilir. Bunun için Gmail Şifre Güvenliği işlemlerine daima çok dikkat etmek gerekiyor.

Gmail Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Gmail servislerinde şifre güvenliği adına zaten Google’ın aldığı bir önlem var ancak biz başka önlemlerden de bahsedeceğiz. Google sizlere daima şifreniz içerisinde bir adet büyük harf, bir adet rakam ve 8 harf zorunluluğu koyuyor. Yani bu şifreyi tahmin etmek oldukça zor. Ancak bizim önereceğimiz tavsiye şu yönde olacak. Gmail Şifre Güvenliği işleminde zaten en çok açık verilen nokta da bahsedeceğimiz yer. İnsanlar facebook, twitter, instagram, gmail şifrelerini sürekli aynı koyuyorlar ve haliyle bir şifre açığa çıkınca diğerleri de açığa çıkmış oluyor. Zaten bunu sürekli deneyimlemiş olan internet korsanları hemen farklı hesaplarda da durumu deniyor ve girişler yapmaya çalışıyor. Bu gibi durumlardan sakınmak için tüm şifrelerinizin farklı olmasına özen göstermelisiniz. Kesinlikle bunu yaptığınızda şifre güvenlik katsayınız ciddi anlamda artacaktır ve şifreleriniz konusunda içiniz bir nebze de olsa rahatlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
19 Nisan 2018

Bir cevap yazın

One thought on “Gmail Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

  1. Klima Servisi

    İlerleyen zaman içerisinde klima cihazları her ortamımızda var olmaya başladı. Bu artışla beraber klima cihazların kurulumundan servis imkânına kadar oluşabilecek her sorunda sizlere daha iyi yardımcı olabilmek için kuruluşumuzu büyüttük.

    Servis Center olarak yola çıktığımız klima servis sektörünü bölgelere yayarak hizmet ağımızı genişlettik. Şamlar Klima Servis, Şamlar bölgesi için yaptığımız hamlelerden oldu. Klima Servisi ile oluşturduğumuz teşkilatlandırma sonucu klima sorunlarınıza, bakımlarınıza ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde çözüm üretiyoruz.

    Klima Servisi sizlere klima servisi, klima bakımı, klima montajı, klima sökme takma, klima alt yapı hazırlama, klima bakır boru döşeme gibi klima cihazlarını ilgilendiren tüm konularda kaliteli ve hızlı hizmet sunarken parça değişimlerinde orijinal parça kullanarak sorunların bir daha tekrarlamaması adına büyük önem vermektedir. Klima Servisi kuruluşumuzla iletişime geçerek klimalarınız için klima bakım talebinde de bulunarak klimalarınızın arıza vermesini beklemeden bakımını yaptırabilirsiniz.