Facebook Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Facebook son günlerde yaşadığı olumsuzluklara rağmen hala günümüzün en büyük sosyal ağı olma unvanını taşıyor ve her gün de büyümeye devam ediyor. Şu anda milyarı geçen üye sayısı ile beraber güvenlik sıkıntıları da yaşanmaya başlamış durumdalar. Bu güvenlik problemlerinin başında Facebook şifre güvenliği konusu geliyor. Bu konu da atmanız gereken bazı adımları atmadığınız takdir de maalesef şifreniz çalınabiliyor ve güvenliğiniz tehdit edilebiliyor. Birçok kişi Facebook hesaplarında bazı bilgileri gizli tutarak paylaşıyor. Hesap güvenliği problem olduğunda ise bu paylaşımlar artık şifreyi alan kişinin kontrolüne kalıyor ve paylaşımlar dışarıya aktarılabiliyor. Hatta bu yolla insanlara şantaj yapanlar dahi var. Bu konuda güvenliği elden bırakmamak elbette ki şart. Ancak güvenliği nasıl sağlam tutarız konusu da bir hayli önemli. Bize kalırsa bu konuda insanların zorunlu tutulması gerekiyor çünkü güvenlik açıkları Facebook’da bir hayli fazla. Sadece chat yolu ile bile şifrenizi alabilen bazı kişiler olabiliyor. Bu kişilerden korunabilmek adına kesinlikle şifre işlemlerine dikkat etmekte fayda var.

Facebook Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

facebook

Facebook piyasada ki en sağlam sosyal medya ağı olmasına rağmen güvenlik açısından tek başına sizlere yardımcı olamıyor. Ancak sizler için yaptığı çok güzel bir hizmet var. Bu hizmeti şöyle anlatalım: Hesabınıza sizin girdiğiniz cihaz haricinde herhangi bir cihaz giriş yaparsa Facebook size uyarı veriyor. Zaten sadece bu noktadan bile şifre güvenliğinizi test edebiliyorsunuz. Eğer böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız bile Facebook Şifre Güvenliği konusunda hassas olmakta fayda var.

Bunu yapmanın en kolay yolu ise mail ve şifre sağlamlığı. Eğer mail adresinize birisi erişebilirse o kişi sizin şifrenizi de çalabilir. Bu maalesef çok kolay bir işlem. Ayrıca şifrenizi tahmin edebilen birisi de dakikalar içinde hesabınıza erişebilir. Bunun engellemenin maalesef çok bir yolu yok. O sebeple şifrenizi çok zor ve anlamsız seçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Sonuçta Facebook Şifre Güvenliği işlemlerini yaparken bizim amacımız manuel açıkları kapatabilmek. Facebook’un kendi açıklarına zaten müdahale etmemiz mümkün değil. Bu sebeple şifremizi olabildiğince zor seçmemiz hepimiz adına iyi olacaktır.


Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
WordPress Şifre Değiştirme…