Banka Kartı Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Banka kartları hayatımızın tam anlamıyla merkezine oturmuş durumda. Bu kartlar sayesinde çok kolay bir şekilde alışveriş yapabiliyoruz. Bu harika bir konfor ve hatta internet üzerinde dahi banka kartı kullanarak alışverişler yapabiliyoruz. Tabi bu banka kartları çok kıymetli ürünler çünkü içlerinde belki hayatımızda görmediğimiz kadar çok para bulunabiliyor. Bu kullanan kişiye göre değişir ancak bazı art niyetli insanlar banka kartlarının şifrelerini bulup devamındaysa banka kartının içindeki paraları ele geçirebiliyorlar. Bu tip durumlarla karşılaşan onlarca insan var. Aslına bakarsanız bu konu da dikkatli olmak çok gerekli. Banka Kartı Şifre Güvenliği işlemlerinde her ne kadar bankanın da büyük bir rolü olsa da kullanıcının da çok dikkatli olması şart. Buna karşı alınabilecek önlemlerden zaten bahsedeceğiz ancak temel olarak kartınızı kullandığınız yerlere dikkat etmelisiniz. Bu kesinlikle çok önemli bir esas ve birçok kişi maalesef buna ayak uydurmuyor. Her gördüğünüz e-ticaret sitesinden alışveriş yapmak ne yazık ki mantıklı değil. Tabi buna karşı da bazı çözümler üretiliyor olsa da genel olarak sizin dikkatiniz burada asıl önemli olan nokta. Eğer siz dikkatsiz davranırsanız kart bilgileriniz başkalarının eline geçebilir ve Banka Kartı Şifre Güvenliği hususunda yanılmış olursunuz. Şimdi bakalım ne gibi önlemler alınabilir ve bu konuda neler yapmalıyız.

kart-sifresi

Banka Kartı Şifre Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Banka kartı şifre güvenliği konusunda size ilk tavsiyemiz sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 3D Secure özelliği olacak. Bu özelliği bilmeyenler için özet geçmekte fayda var. Bu özellik sayesinde sizin kart bilgilerinizle alışveriş yapmaya çalışıldığında telefonunuza bir adet kod geliyor ve bu kod olmadan alışveriş tamamlanamıyor. Bu tabi ki her yerde geçerli bir durum değil. Ancak birçok e-ticaret sitesi için geçerli.

Banka Kartı Şifre Güvenliği konusunda diğer bir önemli nokta da şu: Şifrenizi bolca değiştirin. Şifre değiştirmek kesinlikle sizin için iyi bir çözüm olacak. Hatta mümkünse ayda bir değiştirmek sizin için iyi bir çözüm olacaktır. Sonuçta hiçbir zaman bilgilerinizin ele geçirilmediğinden tam olarak emin olamazsınız.

Rate this post

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
İmplant Fiyatları –…