Anti SEO Yöntemleri Nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi Dijital Reklamcılık sektöründe de büyük bir savaş vardır. SEO çalışmaları ile içeriklerin üst sıralara çıkma çabaları bazı basit insanlar tarafından anti seo yöntemleri ile zarar verdirmeye çalışmaktadır. Düzenli yapılan çalışmalar iyi sonuçlar doğurmaktadır ama daha zahmetlidir. Büyük bir ilgi ve dikkat isterken anti seo çalışmaları daha arsız ve daha şiddetlidir.

Siz küçük bir çocuğa davranır gibi bir siteyi büyütürken bir diğer sizin üzerinizde dışardan kötü bildirimler ve haberler sunmaktadır. Bu sizi analiz yapan ve sıranızı belirleyen algoritmalar karşısında sıra düşürmesine neden olacaktır.

Genellikle tercih edilen anti seo hareketleri.

  • Aşırı spam link sağlamak. Bunlar genellikle google tarafından ban yemiş web sitelerinden ve spam scorları yüksek sitelerden yapılan linklerdir. Bu linkleri webmaster panelden reddetmeniz gereklidir. Aksi takdirde sitenize zarar verecektir.
  • Adult Sitelerden Backlink veya Adult kelime backlink sağlanması.
  • Yurtdışı ziyaretleri ile google bölge sonuçları dalgalanması sağlamak.
  • Google algoritmalarının spam olarak gördüğü site dışı seo çalışmaları yapmak.

Genel olan mantık, sanki onlar yapıyormuş gibi seo çalışmaları yapmaktır.

Anti seo çalışmalarında bazı durumlarda siteyi düşürmek isterken yaptığınız çalışmalar site sahibinin zekice taktikleri ile dahada üstlere çıkmasını sağlayabilir. Bu Anti SEO yapan kişinin dumur olması ile sonuçlanrı. En güzel tarafıda budur.

Anti seo yöntemlerinden korunma‘nın en iyi yolu webmaster panelinizi kontrol edip dış bağlantılarda zararlı olanları reddetmek olacaktır. Bunu takip edilmesi çok önemlidir.

4/5 - (1 vote)

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir yorum.

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
İmplant Fiyatları –…