Android Ekran Desen Kilidi Kırma

Android telefon sahiplerinin birçoğunun başına gelen olumsuz bir durumu bu gün işleyeceğiz ve çözüm önerimizi sunacağız. Birçok kişi android telefonuna ekran kilidi koyuyor ve daha sonra bu ekran kilidini unutuyor. Haliyle cihazın içindeki her şey aslında yok olmuş gibi oluyor ve cihaza erişilemiyor. Bu arada sadece telefonlar için geçerli değil bu durum. Aynı zamanda tabletlerde de olabiliyor. Çünkü Android teknolojisi bugünlerde saatleri ve hoparlörleri dahi kapsayacak kadar geniş bir alanda yaşamını devam ettiriyor. Konumuza geri dönecek olursak, aslında cihazınızı kurtarmanın bir yolu var. Yani Android ekran kilidini kırmak mümkün. Ancak bu konu da maalesef bir sıkıntı var. O da tabi ki kilidi kırılan cihazın içindeki tüm bilgilerin silinmesi. Eğer amacınız dosyaları kurtarmaksa maalesef işiniz epey zor, hatta belki de mümkün değil. Ben sadece telefonuma erişmek istiyorum diyorsanız bu yöntem tam size göre ve çok basit.

iPhone Ekran Şifresi Kırma Nasıl Yapılır?

Android Ekran Şifre Kilidini Kırma

Bu işlem son derece basit olduğu için telefoncuya gidip ciddi paralar ödemenize de gerek yok. Her telefon için farklı olsa da kısa bir araştırmayla nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Eğer bunu yapmak yerine telefoncuya giderseniz ödeyeceğiniz miktar yaklaşık 100 TL civarında olabiliyor. Sadece dakikalar içerisinde yapabileceğiniz Android Ekran şifresi kırma işlemi için bu kadar ödeme yapmak çok mantıksız diyebiliriz. Ayrıca ben telefondan anlamam diyerek hemen vazgeçmeyin çünkü bu işlemi sadece tuşlar aracılığıyla yapıyorsunuz. Sadece telefonunuzun modelini ve yanına da hard reset yazın. Böylece çıkan sonuçlar aracılığıyla işlemin nasıl yapıldığını öğrenebileceksiniz.

Hard Reset işleminden bahsedecek olursak: İşlem gerçekten çok basit. Bunun yanında aslında bir nevi fabrika ayarlarına dönmekle aynı işlem. Ancak bu işlemde tüm ayarlar tamamıyla sıfırlanıyor ve telefonunuz ilk aldığınızdaki haline dönüyor. Böylece telefonunuzun şifresi de gitmiş oluyor. Aslında bu bir nevi güvenlik açığı çünkü insanlar dosyalarınıza erişemese de dosyalarınızı yok edebiliyorlar. Android bu konuyla ilgili maalesef önlem alamıyor çünkü her gün onlarca kişi şifrelerini unutuyor ve bu işlemi yapıyor. Android desen kilidi kırma işlemi her ne kadar dosyalarınızı silse de çok işinize yarayacak.

4/5 - (1 vote)

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir yorum.

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Huawei Ekran Kilidi…